DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne elementy i treści:
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
- część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
Wyłączenia:
Nie wszystkie dokumenty archiwalne opublikowane na stronie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, o które z nich Ci chodzi i jak powinniśmy je dostosować.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: 2020.03.30
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2023.03.10
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Potrzebujesz informacji w innej formie niż prezentowana na stronie internetowej?
Skontaktuj się z nami!
W zgłoszeniu podaj:
adres internetowych strony, na której jest niedostępna dla Ciebie treść, swoje imię i nazwisko, swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail oraz informacje, jaki sposób przekazania informacji jest dla Ciebie najwygodniejszy (np. druk powiększony, alfabet Braille’a, informacja dźwiękowa),
Na tej stronie internetowej są problemy, które według Ciebie, wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do nas.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę związaną z dostępnością cyfrową do Rzecznika Praw Obywatelskich. https://bip.brpo.gov.pl/content/kontakt
Dostępność architektoniczna
Muzeum Zamek Bolków, Oddział Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze
ul. Zamkowa 1
59-420 Bolków
Zamek Bolków jest twierdzą wybudowaną w celach obronnych i w wyniku czego mamy ograniczone możliwości przystosowania go dla potrzeb osób niepełnosprawnych bez naruszania substancji zabytkowej, która objęta jest ochronną konserwatorską (zamek wpisany jest do ogólnopolskiego rejestru zabytków pod nr 80) . Przez to dostępność architektoniczna Zamku Bolków jest na poziomie bardzo niskim. Od parkingu położonego przy ul. Bolka biegnie pod górę brukowana droga, kończąca się na Bramie Wielkiej . Przy Domu Straży, gdzie znajduje się kasa oraz cześć biurowa znajdują się toalety, zbudowane w latach 90-tych nie dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Od Bramy Wielkiej do Dziedzińca wewnętrznego prowadzi ubita droga ziemna a sam dziedziniec wybrukowany jest XVI wiecznymi kocimi łbami. Na Parter Nomu Niewiast gdzie prezentowane są wystawy czasowe prowadzi metalowa rampa dla wózków. Niestety na pierwsze piętro Domu Niewiast, Dom Gotycki, Wieże Dziobową i Dziedziniec Ogrodowy prowadza kamienne lub drewniane schody tworząc wąskie i nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych ciągi komunikacyjne. Ze względów historycznych i ograniczeń konserwatorskich na dzień dzisiejszy nie można ich przebudować.